مهندس جعفرزاده - مدیر فروش: 0540 230 0916
ایمیل: info@cariana.ir

رشد بیش از ۲۰۰ درصدی برای دو خودروساز بزرگ کشور

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید خودروی کامل سبک در ایران خودرو و سایپا از ابتدای سال جاری، لغایت ۱۸ خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳۶ درصد رشد داشته است.

«امید قالیباف» سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید در طی مدت زمان اعلام شده، آمار خودروهای ناقص خودروسازی های ایران خودرو و سایپا ۶۹ درصد کاهش داشته است.

این مسئول وزارت صمت عنوان می کند که از ابتدای سال جاری تا روز۱۸ خرداد سال جاری، ۱۶۰ هزار و ۶۸۰ دستگاه خودروی سبک در این دو شرکت تولید شده است  که تعداد ۱۲۱ هزار و ۴۸۲ دستگاه خودرو کامل و ۳۹ هزار و ۱۹۸ دستگاه خودرو ناقص بوده است.

 

قالیباف همچنین در مورد تعهدات معوق ایران خودرو و سایپا اشاره کرد که در مدت زمان اعلام شده، تعهدات معوق این دو خودروساز، ۷۰ درصد کاهش داشته است؛ یعنی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا ۱۸ خرداد ۱۷ هزار و ۶۶۱ تعهد معوق وجود داشته، درحالی که در سال گذشته این رقم ۵۸ هزار و ۸۶۱ مورد برآورد شده است.

قبل از این، سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، آمارهایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد تولید خودرو در سال ۲۰۲۱ به میزان ۳ درصد افزایش یافته است.

تولید خودرو در داخل کشور نیز ۲ درصد افزایش یافته و به ۸۹۴ هزار دستگاه رسیده است. بر اساس این گزارش، ایران جایگاه نوزدهم را در رده‌بندی بزرگ‌ترین خودروسازهای جهان کسب کرده است.

پست قبلی

معرفی خودروهایی که رکورددار حضور در خط تولید هستند (قسمت اول)

پست بعدی

اتحادیه اروپا: خودروسازان اروپایی تولید دی اکسیدکربن را ۱۰۰درصد کاهش دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *