مهندس جعفرزاده - مدیر فروش: 0540 230 0916
ایمیل: info@cariana.ir

مصرف سوخت خودروهای داخلی، سه برابر استاندارد جهانی است

مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه افزایش میزان تولید و مصرف بنزین هشدار داد و با اعلام اینکه اکنون برنامه ای برای واردات بنزین وجود ندارد، راهکار وضعیت فعلی را مدیریت مصرف اعلام کرد.

سعید مداح مروج گفت: درحال حاضر برنامه‌ای برای واردات بنزین وجود ندارد و به دنبال اصلاح و مدیریت مصرف هستیم و قرار نیست که بنزین وارد کنیم؛ زیرا اگر قرار باشد مصرف سوخت بنزین با روال کنونی ادامه پیدا کند، وارد جاده بی پایانی می‌شویم، پس بالزامی است که زیرساخت‌ها اصلاح شود و خودروها متناسب با استاندارد روز دنیا تولید شوند.

وی افزود: متوسط مصرف خودروها در داخل نزدیک سه برابر مصرف استاندارد جهانی است؛ اگر این شرایط اصلاح شود، ناوگان حمل و نقل شهری و مترو توسعه پیدا کند و شرایط رو به بهبود باشد، نیازی به واردات پیدا نمی‌کنیم؛ اما اگر قرار باشد با همین رویه پیش برویم، احتمال واردات بنزین برای سال آینده دور از ذهن نیست.

هرچند این اتفاق امسال رخ نخواهد داد، ولی ممکن است سال آینده شاهد واردات بنزین باشیم. مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به آخرین آمار تولید و مصرف بنزین، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ متوسط مصرف معادل ۷۶ میلیون لیتر در روز بوده که این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۸۶ میلیون لیتر در روز رسیده است.

پست قبلی

باز نشدن ایربگ ۹۰٪ خودروهای تصادفی در یک پارکینگ!

پست بعدی

معرفی خودروهایی که رکورددار حضور در خط تولید هستند (قسمت پایانی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *