اخبار و اطلاعیه‌ها

ورود دو مدل خودروی فیات به بازار کشور قطعی شد

ورود دو مدل خودروی فیات به بازار کشور قطعی شد

اسفندماه سال گذشته بود که زمزمه‌های ورود فیات به بازار کشور به واسطه شرکت پارسیان موتور به گوش رسید. در جریان واردات اخیر ۸۰۰ دستگاه خودروی ثبت سفارش شده به گمرک کشور و ترخیص ۵۳ دستگاه خودرو چانگان، این بار وزیر صمت از ورود و عرضه دو مدل خودروی اقتصادی فیات در بازار کشور خبر داد.

واردات خودرو به کشور به عنوان یکی از راهکارهای مؤثر برای تنظیم عرضه و تقاضا در بازار، از آذرماه سال گذشته وارد فاز اجرایی شد. اگرچه تاکنون شمار ناچیزی از خودروهای خارجی وارد بازار شده‌اند، ولی این روند در سال جدید تغییر می‌یابد. دلایل کندی فرایند واردات شناسایی، و راه‌حل آن‌ها در لایحه دوفوریتی ارائه شده است. در صورت تصویب این لایحه، فرایند واردات و عرضه خودروهای خارجی به کشور سرعت پیدا می‌کند و به زودی شاهد بهبود وضعیت بازار خواهیم بود.

تا به امروز، ۸۰۰ دستگاه خودروی خارجی وارد گمرک کشور شده است. این مجموعه شامل خودروهای چانگان، النترا، زوتی و فیات می‌شوند. به تازگی ۵۳ دستگاه خودروی چانگان از گمرک ترخیص شده و مابقی آن‌ها در انتظار ترخیص هستند. در لیست خودروهای موجود در گمرک، نام فیات تیپو و فیات ۵۰۰ نیز به چشم می‌خورد که در صورت اخذ جوازهای لازم، از گمرک خارج شده و در بازار عرضه می‌شوند.

بنابراین هواداران فیات به زودی باید منتظر اعلامیه فروش سواری‌های ایتالیایی از سوی شرکت واردکننده باشند. فیات ۵۰۰ در مدل پایه از موتور ۰.۹ لیتری توربوشارژ استفاده می‌کند قدرت آن به ۱۰۵ اسب بخار می‌رسد. از طرف دیگر، تیپو به یک پیشرانه ۱ لیتری توربوشارژ مجهز است که حدود ۱۰۰ اسب بخار قدرت دارد. قیمت فیات ۵۰۰ و فیات تیپو در بازار جهانی به ترتیب ۲۰ و ۱۶ هزار دلار است. حال باید دید پارسیان موتور خودروهای ارزان شده و سفارشی خود را با چه قیمتی در دسترس مشتریان ایرانی قرار می‌دهد.

پست قبلی

سنسور باران (Rain Sensor) و نحوه عملکرد آن در خودرو

پست بعدی

قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

کاریانا

 بزرگترین شهرک خودرویی کشور